TECHNOLOGIA

MEDYCZNY CUD DR. HERZOGA

Ponad 40 lat temu dr Herzog opracował formułę stabilizującą tlen w kremie i na zawsze odmienił oblicze pielęgnacji skóry.

Tak jak każda komórka w organizmie ludzkim, nasze komórki skóry potrzebują tlenu do prawidłowego funkcjonowania. Tlen – jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków dezynfekujących – skutecznie zabija bakterie, dzięki czemu wzmacnia komórki skóry, sprzyja produkcji kolagenu i elastyny, a także pomaga odnowić, napiąć, wypełnić i wzmocnić skórę. 

Upływ czasu i wpływ środowiska sprawiają, że do skóry dociera go coraz mniej. Uszkodzone naczynia włosowate dostarczają mniej tlenu, a przez to powstają drobne linie i zmarszczki, skóra się wysusza, pojawiają się wypryski, zaskórniki i inne problemy skóry. 

Tylko cudowna formuła dr. Herzoga jako jedyna na świecie jest w stanie ustabilizować aktywny tlen. Składnik ten uwalniany jest w kontakcie ze skórą, przekazując wszystkie swoje właściwości bezpośrednio do komórek naskórka, które borykają się z jego niedoborem. Cudowna technologia tlenowa działa również jako mechanizm realizacji dla innych składników w kremach, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry i zwalczać jej starzenie.

JAK W SKRÓCIE DZIAŁA TECHNOLOGIA DR. HERZOGA?

Ustabilizowanie aktywnego tlenu w kremie wydawało się dla wielu osób niemożliwe, ze względu na jego zbytnią ulotność. Każdy atom tlenu usiłuje połączyć się z kolejnym, by w ten sposób stworzyć O2. Dr Herzog miał jednak inne zdanie i niestrudzenie pracował nad opracowaniem formuły, która tworzyłaby wokół każdego atomu tlenu drobną barierę i w ten sposób uniemożliwiała im łączenie się ze sobą. Kiedy krem wchodzi w kontakt ze skórą, enzym katalazy na skórze niszczy te bariery i uwalnia atom tlenu. Atomy łączą się w celu utworzenia cząsteczek O2, a to wywołuje minieksplozję i uwalnia H2O (wodę). Ciśnienie, jakie się wtedy tworzy, popycha tlen, wodę i inne składniki aktywne, w tym kwas hialuronowy, retinol i AHA, pod skórę, bezpośrednio w głąb naskórka, gdzie potrzebny jest do optymalizowania funkcji skóry. 

Dr Herzog kierował się jednym celem. Chciał opracować hipoalergiczne kremy z tlenem, które można będzie stosować jako kurację leczniczą do regeneracji skóry po oparzeniach. Jego żona przekonała go jednak, że to osiągnięcie może przysłużyć się w pielęgnacji skóry. A reszta, jak to mówią, to już historia.