FAQ

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

DLACZEGO DO APLIKACJI KREMÓW KARIN HERZOG STOSUJEMY PĘDZELEK?

Aby doświadczyć prawdziwej siły technologii tlenowej, nasze kremy z tlenem powinny być nakładane pędzelkiem Karin Herzog. Opatentowana formuła uwalnia tlen tylko wtedy, kiedy krem wchodzi w kontakt ze skórą. Wywołuje to mikroeksplozję, ponieważ tlen zmienia swą płynną postać w gazową. Aplikacja pędzelkiem zapobiega uwalnianiu tlenu do skóry palców, zachowując jego pełny efekt na obszary, które najbardziej tego potrzebują. Mały pędzelek stosuj do kremów do twarzy, a duży do kremów do ciała.

KIEDY ZACZĘŁAM STOSOWAĆ PRODUKTY MARKI ZAUWAŻYŁAM, ŻE NA MOJEJ SKÓRZE POJAWIŁY SIĘ WYPRYSKI. CZY TO NORMALNE?

Choć wiele zwykłych kremów ma za zadanie oczyszczać skórę, to tak naprawdę wpychają zanieczyszczenia głębiej. Produkty Karin Herzog działają w sposób przeciwny: aktywny tlen wnika głęboko w skórę i zabija bakterie, a jednocześnie wypycha toksyny i zanieczyszczenia, które zatykają pory. Dlatego na początku pojawiają się krosty i wypryski, jednak stosowanie produktów z tlenem sprawi, że te niedoskonałości szybko znikną. Można również zrobić dłuższe przerwy między aplikacjami i stosować produkty co drugi dzień przez jeden lub dwa tygodnie. A następnie raz dziennie przez dwa tygodnie, stopniowo zwiększając do dwóch razy dziennie.

Polecamy również stosowanie łagodnego peelingu Mild Scrub dwa razy w tygodniu, aby usunąć niedoskonałości i wygładzić powierzchnię skóry.

DLACZEGO PO APLIKACJI PRODUKTÓW Z TLENEM MOJA SKÓRA JEST ŚCIĄGNIĘTA I SUCHA?

Skóra potrzebuje czasu, aby dostosować się do terapii tlenowej i znormalizować wszystkie swoje funkcje. Osobom ze skórą bardzo suchą polecamy stosowanie olejku Vita-A-Kombi przed aplikacją kremu z tlenem, co spowolni tempo wchłaniania się składników. Można również stosować dodatkowy krem dodający poczucie komfortu po aplikacji kremu z tlenem. W zależności od stopnia przesuszenia skóry i warunków klimatycznych, zalecamy stosowanie kremu Additional Sweet lub Vitamin H. Krem ochronny na dzień zapewnia idealną ochronę, ponieważ w jego skład wchodzi wskaźnik SPF 10.

MAM WRAŻLIWĄ SKÓRĘ. CZY NADAL MOGĘ STOSOWAĆ PRODUKTY KARIN HERZOG?

Produkty Karin Herzog nie zawierają parabenów ani środków konserwujących, a większość nie zawiera dodatkowych aromatów (należy sprawdzić listę składników). Jeżeli masz wrażliwą skórę, stosuj Vita-A-Kombi 1 co drugi dzień na noc przez tydzień, a następnie stosuj produkt codziennie wieczorem. Kontroluj efekty produktu na skórze i jeśli to możliwe, zwiększ częstotliwość do stosowania ich rano i wieczorem.

Niektóre nasze produkty zawierają wazelinę, która nie wywołuje alergii ani nie podrażnia skóry, i często stosowana jest do nawilżania rozległych oparzeń, a także do pielęgnacji skóry wcześniaków. Często można ten składnik spotkać w produktach dla dzieci oraz produktach marek farmaceutycznych. Wazelina stosowana jest w kosmetykach w swojej najczystszej postaci.

Badanie naukowe wykazało, że parafina ciekła dostępna w kosmetykach i farmaceutykach nie zatyka porów. Tak jak wazelina, stosowana jest w szpitalach i dermatologii dla zachowania poziomu nawilżenia u osób z chorobami (np. egzemą). Tylko najczystsze postaci parafiny wchodzą w skład produktów kosmetycznych.

PRODUKTY Z TLENEM STOSUJĘ DOPIERO OD TYGODNIA. DLACZEGO ODCZUWAM MROWIENIE PODCZAS APLIKACJI KREMU?

Łagodne mrowienie i delikatne zaczerwienienie, zwłaszcza na początku stosowania Vita-A-Kombi, kremu do twarzy z tlenem czy kremu do ciała z 3% tlenem, nie jest czymś niespotykanym. Takie doznanie pojawia się w wyniku reakcji tlenu na skórze, kiedy wnika on w głębsze warstwy naskórka. W większości przypadków doznanie mrowienia nie powoduje dyskomfortu, a zmniejszyć je można stosując krem zapewniający poczucie komfortu Karin Herzog. W przypadku produktów do ciała użytkownicy doceniali doznanie mrowienia, ponieważ świadczy ono o działaniu produktu. Należy pamiętać, że brak odczuwania mrowienia nie oznacza, że produkt nie działa.