AKTYWNY TLEN

JAK W SKRÓCIE DZIAŁA TECHNOLOGIA DR. HERZOGA?

Ustabilizowanie aktywnego tlenu w kremie wydawało się dla wielu osób niemożliwe, ze względu na jego zbytnią ulotność. Każdy atom tlenu usiłuje połączyć się z kolejnym, by w ten sposób stworzyć O2. Dr Herzog miał jednak inne zdanie i niestrudzenie pracował nad opracowaniem formuły, która tworzyłaby wokół każdego atomu tlenu drobną barierę i w ten sposób uniemożliwiała im łączenie się ze sobą. Kiedy krem wchodzi w kontakt ze skórą, enzym katalazy na skórze niszczy te bariery i uwalnia atom tlenu. Atomy łączą się w celu utworzenia cząsteczek O2, a to wywołuje minieksplozję i uwalnia H2O (wodę). Ciśnienie, jakie się wtedy tworzy, popycha tlen, wodę i inne składniki aktywne, w tym kwas hialuronowy, retinol i AHA, pod skórę, bezpośrednio w głąb naskórka, gdzie potrzebny jest do optymalizowania funkcji skóry. 

Dr Herzog kierował się jednym celem. Chciał opracować hipoalergiczne kremy z tlenem, które można będzie stosować jako kurację leczniczą do regeneracji skóry po oparzeniach. Jego żona przekonała go jednak, że to osiągnięcie może przysłużyć się w pielęgnacji skóry. A reszta, jak to mówią, to już historia.

NATURA I TECHNOLOGIA

Produkty z tlenem i produkty myjące Karin Herzog są naturalne, nie zawierają konserwantów ani składników pochodzenia zwierzęcego. Wszystkie produkty opracowane są w szwajcarskim laboratorium. Gwarantujemy ich świeżość, ponieważ laboratorium opracowuje je wyłącznie na zlecenie.

TECHNOLOGIA TLENOWA A INNE PRODUKTY

Nie należy łączyć kremów Karin Herzog z produktami innych marek. W przypadku stosowania kremów innych producentów przed zastosowaniem pielęgnacji Karin Herzog, tlen spowoduje wnikanie w głębsze partie skóry składników, których nie testowano do takiego użycia (np. środki konserwujące), co może powodować niepożądaną reakcję skóry. Jeżeli chcesz umyć twarz produktem, który stosujesz na co dzień, zalecamy opłukanie skóry czystą wodą przed zastosowaniem kremu z tlenem.

DZIAŁANIE

Czy podczas aplikacji jednego z kremów z tlenem Karin Herzog doświadczyłaś uczucia mrowienia? To całkiem naturalne. Odczuwasz działanie technologii tlenowej! Tlen zmienia postać z płynnej w gazową, co wywołuje mikrociśnienie i powoduje efekt mrowienia. Im większe stężenie tlenu, tym więcej mrowienia może się pojawić. Na początku skórze może brakować tlenu i może szybciej wchłaniać aktywne składniki zapewniane przez pielęgnację. Po kilku tygodniach codziennego użycia poziom tlenu pod skórą będzie odpowiedni, a poczucie mrowienia zmniejszy się i w końcu zaniknie.

TLEN A PĘDZLE

Zawarty w opatentowanej formule tlen uwalnia się w kontakcie ze skórą, kiedy działa na niego enzym katalazy. Aplikacja kremów z tlenem za pomocą pędzla zapobiega temu, aby tlen uwalniał się do opuszków palców, przez co właściwości tego składnika docierają do miejsc, które najbardziej tego potrzebują.

Mały pędzel przeznaczony jest do twarzy, a duży do ciała.

Kremy z tlenem Karin Herzog zawierają nadtlenek wodoru i mogą mieć delikatny efekt wybielający na rzęsy i brwi. Dlatego nie należy stosować produktów na tych obszarach.